PORADNA VÝŽIVY
Výstavní 17/ 603 00 Brno
Tel.: 732 722 115
E-mail: forejt@zvforejt.cz


Reference

Petra,42 let
U Mgr. Martina Forejta, PhD jsem zhubla cca 20 kg. První impuls byl, že jsem se cítila neustále unavená, těžkopádná a navíc jsem se nemohla dostat do šatů. Dlouho jsem nevěděla, co dělám špatně. Držela jsem spoustu diet a ani ty mi nepomohly. Ba naopak, vždy jsem přibrala o nějaké to kilo navíc. Díky panu Forejtovi jsem získala přehled, jak se mám stravovat, jak má vypadat můj jídelníček apod. To vše bylo a je spojeno i se cvičením. Hodně mi to pomohlo i v době těhotenství. Díky tomu jsem v těhotenství přibrala pouze 9 kg. Po porodu jsem měla dokonce i o kilo méně. Pana Mgr. Forejta, PhD všem velice doporučuji.

Jana, 53 let
Chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti s nutričním poradcem panem doktorem Forejtem. Čtyřicítka pryč, objem pasu se zvětšuje a bude hůř, tak co s tím? 2 roky jsem měla doma orbitrack
a nic. Pak jsem se rozhodla, že navštívím pana doktora, jen tak ze zajímavosti. Po změření na přístrojích mi bylo řečeno, že jsem přišla akorát, a to jsem měla BMI v normě. Dozvěděla jsem se kdy, co a kolik mám jíst, což je důležité. Jím víc a nemám hlad, přestala mě pálit žáha. Celkově mi změna stravy pomohla. Horší bylo zvyknout si na pohyb, jsem na sport líná, nicméně jsem se přesvědčila. Tím, jak jsem začala správně jíst i cvičit, hubnutí přišlo samo. Volné kalhoty a plošší břísko opravdu stojí za to. A když to na vás vidí okolí a pan doktor vás pochválí, to vám opravdu zvedne sebevědomí.
Pusťte se do toho včas!

Neslibujeme rychlé, nezdravé výsledky, ale postupné a trvalé, díky kterým dosáhnete svého vysněného úspěchu.

Nastolený režim je nutné dodržovat po zbytek života. Proto vždy volte změny, které jsou pro vás dlouhodobě udržitelné a ne krátkodobě přečkatelné.

Zkušenosti z poradny

Ludmila, 32 let

 • sedavé zaměstnání, počáteční váha 115,4 kg (tuk 51,9 %)
 • váha na konci cyklu návštěv 90,7 kg (tuk 41 %)
 • doba hubnutí 2,5 roku

Půl roku po úspěšné redukci váhy mě opět kontaktovala, protože se u ní vlivem nedůslednosti
v dodržování doporučení začaly objevovat náznaky jojo efektu. Museli jsme tak pracovat nejen na zastavení jojo efektu, ale i na návratu k původní váze. Paní Ludmile se nakonec podařil ještě další úbytek na váze, kdy se dostala na svoji nejlepší váhu za poslední roky 89 kg (tuk 39%).
 zde je vidět, jak je důležité vedení klienta v poradně a pokrytí nejen období, kdy klient hubne, ale také dostatečně dlouhého období, kdy udržuje novou váhu. pak má mnohem větší šanci si váhu zachovat dlouhodobě.

Opakované špatné diety váš organismus výrazně zatěžují, výsledkem jsou zbytečné pokusy
a další přibírání na váze způsobené nárůstem tukové hmoty.

Marcela, 55 let

 • invalidní důchodkyně, počáteční váha 185 kg (tuk 57,6 %)
 • poslední šance změnit životní styl, protože již nemohla pořádně chodit a měla celou řadu zdravotních problémů
 • váha na konci cyklu návštěv 149,5 kg (tuk 49,3 %)
 • doba hubnutí 4 roky

Pro paní Marcelu to byl velký úspěch, protože se na tuto váhu dostala i přes řadu hospitalizací vlivem onemocnění v pokročilých stádiích či náhlých život ohrožujících onemocnění. U takto extrémně nemocného a minimálně pohyblivého člověka je to obrovský úspěch a otázka života a smrti.

Kamila, 62 let

 • sedavé zaměstnání
 • počáteční váha 81,5 kg (tuk 47,7 %)
 • koncová váha 81,5 kg (tuk 48%)
 • doba hubnutí 2 měsíce

Paní Kamila se bohužel bála jíst více, protože prý po tom musí zaručeně přibrat, a tak se nebyla schopná vymanit se zažitého způsobu stravování s minimem energie a živin v jídelníčku. Výsledkem bylo, že nehubla, ztrtila motivaci a nakonec šla hledat dál jinou zázračnou dietu.

Milena, 56 let

 • sedavé zaměstnání
 • počáteční váha 84 kg (tuk 43,2%)
 • koncová váha 73 kg (37,7%)
 • doba hubnutí 7 měsíců

Paní Milena hubla velmi dobře díky důslednému hlídání jídelníčku dle všech doporučení a zapojení sportovní aktivity 2x týdně – další vývoj váhy po skončení návštěv v poradně není znám.

Někteří klienti přichází do poradny poté, co již udělali celou řadu změn ve svém jídelníčku, zařadili pravidelný pohyb a přesto neměli žádné výsledky při hubnutí.

Lenka, 35 let

 • sedavé zaměstnání
 • počáteční váha 71,3 kg (tuk 38,5 %)
 • koncová váha 63 kg (29,2 %)
 • doba hubnutí 4 měsíce

Paní Lenka si dělala podle svých slov sama změny jak v jídelníčku, tak v pohybu a přesto se její váha neměnila – důkladnou analýzou jídelníčku a pohybové aktivity byla odhalena celá řada chyb, které dělala nevědomky nebo z přesvědčení, že je to tak správně. Po eliminaci těchto chyb začala jít váha Lenky postupně dolů a konečně viděla, že její tělo umí správně odpovídat.

Někteří klienti hubnou pouze, pokud mají pravidelnou pohybovou aktivitu, ale jakmile ji přestanou vykonávat, hubnutí nepokračuje.


Libor, 44 let

 • sedavé zaměstnání
 • počáteční váha 103 kg (tuk 34,3 %)
 • nejlepší dosažená váha 94,3 kg (tuk 28,7 %)
 • váha na konci 101,9 kg (tuk 31,7 %)

Pan Libor dosáhl své nejlepší váhy teprve tehdy, když po opětovných doporučeních konečně zařadil k upravené stravě i pravidelnou pohybovou aktivitu. Jakmile však přestal mít pravidelný pohyb, začal po fázi stagnace váhy opět pozvolna přibírat i při stejném způsobu stravování. Dodnes svoji tělesnou váhu koriguje prostřednictvím pohybové aktivity s občasnými výpadky.

Lidé často za svůj život vyzkouší řadu různých diet s vidinou, že se jim konečně podaří zhubnout. Výsledkem je však většinou úbytek na váze způsobený ztrátou svalové hmoty a tekutin a následný jo-jo efekt, jakmile s dietou skončili. Takto někteří klienti nabrali 50 a více kilogramů, výrazně si zpomalili bazální metabolismus a způsobili si celou řadu zdravotních problémů. Řešením je co nejdříve se odnaučit bát jíst a začít tělu dodávat mnohem více energie než doposud, aby mohli hubnout správnou cestou. Důležité je pravidelně navštěvovat poradnu pro výživu, kde vám měření tělesného složení potvrdí, že jste zvolili skutečně správnou cestu a budete ve svém úsilí déle motivováni.
Pokud však nezačnete jíst více a budete setrvávat v přesvědčení, že zhubnete, pokud budete jíst málo a stále vyřazovat z jídelníčku celou řadu potravin, není možné vám pomoci a budete jen pokračovat dál v hledání jiné zázračné diety, čímž se vaše problémy s tělesnou váhou a zdravím budou dále stupňovat.

 

Milena, 43 let

 • z korespondence

Dobrý den, děkuji za informace. Musím říct, že se po těchto dvou týdnech cítím daleko líp. Sice mi nepřipadá, že bychhubla, ale rozhodně jsem splaskla. Nicméně to co je nejdůležitější je, že jsem se konečně po strašně moc letech s chutí a bez výčitek najedla a to je skvělej pocit. Cítím se daleko líp než dřív. Spokojenější a vyrovnanější. Ještě jednou děkuji a jak budu moct tak přijdu na konzultaci. 

Hezký den

Milena

 

Lenka, 34 let

Květen 2017: 107 kg
Květen 2018: 73 kg
 
S doktorem Forejtem spolupracuji na redukci váhy už přes rok a jsem velmi spokojená jak s jeho přístupem, tak nenásilným motivováním (což považuji za dost podstatné k úspěchu). Ukázal mi jasně, jak na tom jsem, co se zdravotního stavu, množství tuku a mnoho dalšího týká. A to mi dost otevřelo oči. Začala jsem pravidelně jíst, pravidelně sportovat a cítím se skvěle. Z velikosti č. 48 jsem momentálně na velikosti 38/40. Jak se ukázalo, jedla jsem málo a až po několika měsících hubnutí jsem si konečně přiznala, že stres, ale i dobrou náladu, mám dost spojenou s jídlem. Panu doktorovi tímto děkuji, do cíle mi zbývá už jen pár kil. Určitě ještě využiji jeho služeb, abych si váhu udržela.
 

 

 

Aktuality
1. 1. 2023
BEMER
rehabilitační přístroj pro podporu mikrocirkulace
Nabízíme Vám možnost aktivní rehabilitace na přístroji Bemer
více >>>